Ponuka

Štúdio ladného pohybu

JASPIS

 

Náš cieľ:

Prejavy na našom tele sú už len dôsledkom našich postojov v živote. Keď budeme mať ochotu hľadať príčinu a pracovať  s ňou tak, aby dôsledok bol radostný, prejaví sa to nielen na tele, ale aj v psychike. Jednou z pomocí k tomu môže byť aj tanec plný ladnosti inšpirovaný orientom. Naším cieľom je vaše uvedomenie si ženskosti, nežnosti a ladnosti a ich používanie v živote pre radosť vás a celého vášho okolia.
Celoročne otvárame pravidelné kurzy rôznych pokročilostí pre ženy a dievčatá, zamerané na zdravý pohyb, ladnosť a vnútornú krásu. Používame pestré zastúpenie rôznych štýlov z viacerých kultúr. Kurzy sú ucelené, majú danú postupnosť, pokročilosť a náväznosť.
Aktuálny rozpis kurzov »

 

Čo je to ladný tanec?

 

Tanec podporujúci vznešenosť ženy a jej správne sebavedomie. Používame prvky rôznych kultúr, tie skladáme do vlastných kombinácií, tak ako najviac prospievajú ženskému telu a duši. Každá choreografia je originál podľa zloženia tanečnej skupiny. Najviac nás inšpiruje orientálny tanec, v arabčine nazývaný rags sharqi, je typicky ženská forma výrazového pohybu. Má veľmi precítené, ladné a plynulé pohyby tela spojené s trasením a krúžením, ako aj izoláciou jednotlivých partií tela a vzájomnou koordináciou jednotlivých prvkov. Izolovanie svalov je najzákladnejší princíp pohybu v orientálnom tanci. Keď hýbete jednou svalovou partiou, druhá zostáva nehybná, alebo ich vzájomne kombinujete a striedate. Tento spôsob pohybu intenzívne posilňuje a tonizuje určité svaly. Väčšina pohybov vychádza zo stredu tela a chrbtica je pevnou osou, okolo ktorej krúži panva a hrudník. Pri pohybe, nazývanom shimmy (rozplývajúce sa kontúry, vibrovanie, trasy), svalstvo niektorých častí tela uvoľníme rozvibrovaním.
Vyvíjal sa storočia spolu s rytmom a harmóniou. Ako pohybová kultúra má svoje vzdialené prapôvodné korene v starovekých kultúrach Blízkeho Východu (Egypt, Mezopotámia, Perzia), odkiaľ sa rozšíril ďalej do Orientu.
Výskumy preukázali, že má liečivé účinky na organizmus. Niektoré jeho prvky sa využívajú pri rehabilitačných cvičeniach a pre tehotné mamičky. V neposlednom rade tiež veľmi napomáha ženskému sebavedomiu - už preto, že orientálny tanec vyzerá veľmi krásne a ladne v prevedení ženy štíhlej, plnoštíhlej i veľmi plnoštíhlej.

Terapeutické účinky ladného tanca pri správnom dodržiavaní techniky:

 • uvoľňuje kĺby, stuhnutú chrbticu a zbavuje ju bolesti, pomáha regulovať gynekologické, menštruačné a klimakterické ťažkosti
 • vplýva na mnohé funkcie, ktoré sú dôležité pre tehotenstvo, pôrod a čas po pôrode
 • dochádza k masáži vnútorných orgánov v oblasti žalúdka a čriev, a tým k lepšej látkovej výmene
 • podporuje činnosť vylučovacieho systému
 • podporuje správnu prácu žliaz s vnútorným vylučovaním
 • podporuje imunitný systém
 • harmonizuje spolupôsobenie veľkého a malého mozgu
 • zlepšuje chôdzu, správne držanie a celkovú ohybnosť tela, rozvíja telesnú kondíciu
 • formuje ženskú postavu zvlášť v oblasti brucha a bokov
 • učí koordinácii tela, vzbudzuje vzťah k hudbe a rytmu
 • pomáha v prevencii a liečbe rôznych psychosomatických chorôb
 • zlepšuje psychickú rovnováhu, pomáha žene akceptovať svoje telo také aké je prirodzene
 • je jemný a prirodzený pre telo, nepreťažuje žiadnu časť tela

Tešíme sa na stretnutie s Vami.
Jaroslava Sitárová & Radka Remenárová & Marienka Pechníková & Monika Lehocká

 

JASPIS štúdio ladného pohybu +421 915 735 948

FB Jaspis štúdio ladného pohybu Nitra

Na začiatok