Ponuka

JASPIS 03

03 01 01 Vo Svetle Pravdy

vo svetle pravdy

3. Mlčanie

Abdruschin

 

Ak prebleskne v tebe myšlienka, zadrž ju a neprenášaj ju ihneď. Ale živ ju, pretože ona sa zhutní zadržaním v Mlčaní a získa na Sile ako para v pretlaku.

03 01 02 Desatoro Božích Prikázaní

oko

Prikázanie tretie

DEŇ SVIATOČNÝ MÁŠ SVÄTIŤ!

 

Kto si dá tú námahu, aby prikázanie precítil. Ak sa pozriete na deti, na dospelých, ako ľahkovážne zvyknú zaobchádzať s prikázaniami svojho Boha, tak každého vážne zmýšľajúceho človeka by sa mohla, mala zmocniť hrôza.

03 02 01 Blahoslavenstvá

Jezis

Tretie Blahoslavenstvo

 

"Blahoslavení tí, ktorí musia prechádzať utrpením; pretože oni utešení budú.

Nežalujte, ak vás zachváti bolesť a utrpenie. Znášajte ich a buďte silní! Žiadne utrpenie, ktoré sami nevpustíte a neprivoláte nemôže k vám. Učte sa však na ňom a zmeňte sa vo svojom vnútri. Potom od vás odpadne a vy budete voľní!"

03 02 02 Koledov Dar Slovenom

koledov dar slovenom

Tretia prednáška „Mlčanie“ a číslo tri.

 

Trojka je v Zákone čísiel Svetlo.

03 02 03 Vo Svetle Poznania

vo svetle poznania3. Mlčanie

Pribina Chariotov


Keď človek spravil prvé dva kroky, môže prísť ku kroku tretiemu. Zachovávaním Čistoty v chcení, myslení, reči a konaní a vedomím siatím pekného, čo chcem v budúcnosti žať, sa človek môže dostať ďalej, ale bez tejto práce určite nie.

03 03 01 Slovo

Človek

Žiarislav

 

Slovo človek v praslovančine znelo čelovek (s jer po k). Je zložené z dvoch slov – čelo a vek. Pisateľa kedysi napadla takáto báseň:

Cez čelo
videl vek
- človek.

03 03 02 Báseň

Slovopieseň

Samo Bohdan Hroboň

 

Vzhoru Syn Slova! vozhoruj,
Na prapúť Ducha sa vzmoruj. —
Skrze Pána Jezu Krista
Premretjeho Bohobysta

03 03 03 Kniha

navrat_slovenov

Návrat Slovenov - Slovenské prírodné vedomie a viera

Miroslav Švický

 

Táto kniha je výpoveďou o duchovnom slovenstve v našej krajine. V podobe novinárskych esejí prináša autor svojské pohľady na vývoj duchovna na Slovensku v priebehu a na pozadí dejín. Približuje názovy a význam pôvodných božstiev (Perún, Lada, Rod...), poňatie sveta a svätosti u starých Slovenov, duchovný význam prírodných živlov a spolužitia s rastlinami a inými bytosťami... Je to kniha, ktorá vyvolala množstvo diskusií.

03 05 01 JASPISNÍČEK

 Čo si zasadíš, to ti vyrastie! 

Karolínka Sitárová

 

 Keď si niekto niečo najlepšie povedané zasadí, tak si to musí aj zožať.

03 07 03 Znamenia Bytostí Svjetovidovho kruhu

Ljutec

Ljuteč - Znamenie Ryby

Juraj Sitár

 

Ljuteč je vládcom posledného znamenia Svjetovidovho kola našej Slnečnej sústavy. Okrem Bytostí Znamení – priamych síl Bytostného, je tu ešte samostatné i vzájomné pôsobenie Bytostí Slnka a planét – krúživých síl Bytostného.

03 07 04 Bytosti prírody

Ljutec

Ljuteč a spolupôsobiace Bytosti prírody

Juraj SitárLjuteč učí ľudských duchov ako správne zužitkovávať Božiu Múdrosť v dennodennom živote. 18.2.2017 o 12:21 (SEČ) preberá „Vladárske žezlo“ a hovorí k ľudskému duchu: Človeče, pozri sa do zrkadla, aby si vedel aký si! Nie aký si bol, aký si teraz! Pozri, ako často používaš smerom k blížnym svoje pekné vlastnosti, a ako často im spôsobuješ utrpenie svojimi zlými vlastnosťami! Daj si hlboké predsavzatie k zmene svojich postojov v novom Kolobehu! Od ničoho a pred ničím neutečieš, tvoji skutkovia na teba čakajú! Oľutuj všetko zlé, čo si blížnym spravil a naprav to! Oľutuj každú minútu svojho života, v ktorej si nespravil niečo dobré pre blížneho a v novom Kolobehu pre blížneho, každú minútu svojho života v chcení, myslení, reči, alebo konaní, niečo dobré urob! Buď pre blížnych čistou horskou bystrinou, krištáľovočistou vodou horského jazera!!!!“

03 07 05 Nové Slovenské olejkárstvo a farboterapia

Ljutec

Terapia farbami - fialová

Juraj Sitár

 

Terapia farbami pre ľudí, ktorí majú málo fialovej farby vo svojej žive (aure).

03 08 01 Reflexná terapia

nozky

Ryby – chodidlá

Radka Remenárová

 

Znamenie Ryby spolupôsobí v trigóne podľa programu „Nové hodiny Slovenov“ so znamením škorpión a rak. Keď chceme riešiť chodidlá, ktoré ovláda znamenie Ryby, súčasne ho ovplyvňuje aj znamenie škorpión – pohlavné orgány a znamenie rak – pečeň, žlčník, pankreas, žalúdok, dvanástorník, slezina a prsia.

03 09 01 Choroba ako pomoc pri poznávaní zákonov života

ir

Kto som to vlastne „ ja“ ?

MUDr. Ivan Rusnák

 

Skúsme hľadať a pritom uvažovať naozaj celkom jednoducho! Kto som to vlastne ja ?

Slovo: „ja“ je jedinečné. „Ja“ som v celom vesmíre len „ja“. Toto slovo každý z nás môže povedať len o sebe samom a o nikom inom. Ja som len ja, omyl nie je možný.

03 10 01 Výchova a vzdelávanie

3 Súhrn chýb a pokrivení

Miroslav Kysucký

 

Jednoducho by sa mohlo napísať, že pokrivené je všetko, lenže to by sme nenašli východiska z ktorých treba túto oblasť riešiť. Preto ponúkame nasledujúci súhrn. Pre citlivejšieho človeka môže byť až šokujúci a veľmi nepríjemný, ak si všetky súvislosti ešte neuvedomil. Pre obyčajného človeka môže pôsobiť ako tvrdá motivácia, ktorá ho prinúti konať v medziach svojich možnosti a zlepšovať oblasť výchovy a vzdelávania. Pochybovačom môže pomôcť otvoriť oči aspoň v niektorých oblastiach, ktoré pripustia ako oprávnené.

03 11 01 Za Siedmimi Horami

Kríza v Energii, Energia v Kríze?
alebo Teória Všetkého - 3.časť

- syati -


Jej výsosť, Gravitácia!
Fyzika + Psychológia = neMožné?
Teória Chirality - (Dva v Jednom)
Všetko v Jednom
Záver